• משפחות בריאות הנפש

ניוזלטר ראש השנה תשפ

חברי עמותה יקרים,

שנה חדשה מתחילה לה בימים אלו, כדברי המשוררת דליה רביקוביץ בשירה "ציפור":

"גם בשנה הזאת לא אוותר על ציפור אחת קטנה שעפה בגני".

אנו מאחלים למשפחות מתמודדי הנפש ולנו כעמותה לא לוותר השנה על הציפור והגן, הציפור- החלומות והמשאלות של חיינו, לא לוותר גם לא על משאלה אחת קטנה, ובו זמנית לא לוותר גם על הגן- שמהווה הקרקע הבטוחה והפורייה של מעשינו עד כה, קרקע המזינה אותנו. אנו מאחלים לכולנו שנה של הגשמת חלומות והמשך עשיה משמעותית למען רווחת משפחות מתמודדי הנפש.

השנה הבאה עלינו לטובה היא שנת תש"פ. אנו מקווים שבשנה זו כל אחד מאיתנו חברי העמותה, ייקח את ההזדמנות לתרום ולהשתתף בפעילויות העמותה. כך שהשנה הבאה עלינו לטובה תהיה שנת פעילות של כל אחד ואחת מאיתנו ושל העמותה כולה, לקידום הנושאים הקשורים בנו משפחות מתמודדי הנפש.

התחלה חדשה- חברי הנהלת העמותה בפתיחת הבית המאזן בכפר יונה

שנה חדשה פעילויות חדשות, בניוזלטר הזה בחרנו לשתף בשתי פעילויות שחלמו ויזמו חברות הנהלת העמותה ועתידות להתקיים בחודשים הקרובים.

אסנת פנחסי, חברת הנהלת העמותה ויו"ר עמותת פעמוני התקווה למיצוי זכויות של משפחות נפגעי נפש חרדים, חלמה הקמת מרכז יעוץ ותמיכה למשפחות (מית"ל) במרכז הרפואי מעיני הישועה. בימים אלו יפתח המרכז ולכבוד פתיחתו יתקיים יום עיון שיזמה וארגנה אסנת. יום העיון יעסוק בהתמודדות במצבים של מוגבלות נפשית אצל בן משפחה. יו"ר עמותת משפחות בריאות הנפש, מר גדי רוזנטל, ידבר ביום העיון על דעות קדומות וסטראוטיפים כלפי אנשים המתמודדים עם מגבלות נפשיות.

יום העיון יתקיים ביום שני ה 28.10.2019, במרכז הרפואי מעיני הישועה ברחוב הרב פוברסקי 17 בני ברק. להרשמה התקשרו: 03-3090999 שלוחה 2

ציפי עינות חברת הנהלת העמותה ששכלה את אחותה פרט שומרי השנה, יזמה לזכרה כנס שיקרא: כשגוף ונפש מתמודדים עם אפליה, ויעסוק במפגש של מתמודדי הנפש ומשפחותיהם עם הרפואה הכללית. כיצד מתנהל המפגש של מתמודדי הנפש ובני משפחותיהם עם הרפואה הכללית, וכיצד משפיעה הסטיגמה על המפגש? בכנס ישתתפו מתמודדים ובני משפחה שישתפו מניסיונם, סטודנט לרפואה שיספר על הכשרתו להיות רופא גם של מתמודדי נפש, פסיכיאטר ורופאה כללית יציגו את עמדתם ואת ניסיונם במפגשים בין מתמודדים ובני משפחותיהם עם הרפואה הכללית. בסוף היום נקיים מפגש שולחנות עגולים מתוך רצון לחשוב יחד כיצד לשפר את המפגש, ולאפשר למתמודדים ולבני המשפחה לקבל את הסיוע הרפואי הטוב ביותר.

הכנס יתקיים ביום רביעי ה 13.11.2019, בבית שלום עליכם בירקוביץ 2 תל אביב. שימרו את התאריך, פרטים נוספים ישלחו בהמשך.

שנה טובה, שנה של הגשמת חלומות ועשייה פוריה

15 views0 comments

Recent Posts

See All